Informace o nás

 

 

Ač se to nezdá,vznik skupiny V.I.A.Pabeda sahá hodně do minulosti.

Tak pěkně popořadě :

 

Rok 1983-84:

Tenkrát se toto uskupení hudebníků jmenovalo SATELIT. Jedno z prvních vystoupení bylo v Drahanovicích na kinosále společně s kapelou GALAXIS. Již tehdy sklidili kluci velký úspěch. Účast na tak malý sál byla ohromující, všech 25 zúčastněných se skvěle bavilo. Hrálo se ve složení: Radek Grumlík - basová kytara, Petr Čotek- kytara, Milan Grumlík - kytara, zpěv, Luboš Rec - bicí, Jirka Liška - zpěv

Rok 1984-85:

Do kapely přichází Jirka Pavlíček na klávesy a hraje se dál. Pochopitelně nastal čas pro některé členy se hrdě přihlásit do oblasti vojenství a tak roku 1985 dochází k nucenému ukončení činnosti skupiny.

Rok 1987:

Tak v tomto roku bylo snad nejvíc členů kapely. Odešel Radek Grumlík , Petr Čotek a Jirka Liška. Zůstávají: Milan Grumlík - kytara, zpěv, Luboš Rec - bicí,  Jirka Pavlíček - klávesy a basová kytara,  Karla Skládalová - zpěv. A teď se to trochu zamotá. Odchází Jirka Pavlíček k SAXům a na jeho místo nastupuje Josef Doseděl na basovou kytaru. Po nějaké době přichází Tomáš Vaněk na klarinet a Milan Řezníček na klávesy. Dlouho to ale nevydrželo.

Rok 1988:

Odchází Milan Řezníček a na jeho místo tenkrát mladičký Ivoš Richter. Sestava hraje ve složení: Milan Grumlík - kytara,zpěv, Luboš Rec - bicí,  Josef Doseděl - basová kytara, zpěv, Tomáš Vaněk - klarinet a saxofon, Ivoš Richter - klávesy, Karla Skládalová - zpěv. A kapela se přejmenovala na TANDEM. A máme za sebou první přehrávky!!! Můžeme oficiálně vystupovat!! Potom přichází studená sprcha. Znenadání oznamuje Luboš Rec že končí. A je konec veškerým snům….Kapela se rozpadá….Pravdou ovšem je, že pokud člověk přičichne k atmosféře kapely, je to ještě horší než ledajaká droga. Pokud to někoho prostě baví, nemůže všechno vhodit za hlavu a úplně přestat. To prostě nejde.Naštěstí je zde :

Rok 1989:

Kapela se tvoří znovu.Přichází Petr Balaž a Petr Sedláček. Znovu se vrací Luboš Rec na post bubeníka. Znovu se hraje. A to ve složení: Milan Grumlík - kytara,zpěv, Petr Sedláček - kytara, Petr Balaž - basová kytara, Luboš Rec - bicí, Ivoš Richter - klávesy.

Rok 1991:

a to je úplný konec TANDEMu.

Rok 2001:

Vzniká nové seskupení hudebníků pod názvem V.I.A.Paběda. Radek Šnejdar - basová kytara,zpěv, Milan Grumlík - kytara,zpěv, Jirka Pavlíček - klávesy, Petr Čotek - akustická kytara  a Luboš Rec - bicí. Kapela hraje na plesech a zábavách, návštěvnost vynikající, nálada perfektní a přišel rok 2008. Luboš Rec a Radek Šnejdar všem oznámí, že hrají ještě rok a potom konec.To se stalo na plese v Lutíně 17.1.2007. Stejného názoru je i Petr Čotek. Takže KONEC.Dohrává se poslední sezóna…

Ne,není to konec!!

Březen 2008: 7.3.2008

přicházejí Milan Grumlík a Jirka Pavlíček za bývalým zvukařem Mirkem Planičkou s návrhem, že obnovíme již skoro rozpadlou skupinu V.I.A Paběda a budeme pokračovat. Padaly různé návrhy, možné i nemožné a nakonec se vše podařilo. Účast přislíbili i Radek Šnejdar a Petr Čotek. Nastal problém. Nemáme bubeníka.Potom stačila jedna akce v Drahanovicích a je vše jinak. Nový bubeník se jmenuje Olda Vožda a oficiálně s námi hrál poprvé v lednu 2009 na školním plese v Lutíně. Je listopad 2008 a probíhají závěrečné práce na aparatuře a horečně se zkouší repertoár.

Květen 2010:

Odchází Olda Vožda. Docela velký problém, protože je to skoro ze dne na den. V tuto chvíli nám podává pomocnou ruku, tak jak několikrát náš kamarád a bývalý spoluhráč Radka a Čuři ze Saxů, Radek Štafa alias Štaflik - bezva kluk. Nicméně nám oznamuje, že je to jen provizorní řešení a že jistě máme hledat dál. A jak je známo od nepaměti, že pod svícnem je největší tma,tak nacházíme kolegu skoro v našich řadách. Na bicí se skvěle zabydlel Petr Vlach (Vlášek) 

Zavzpomínal na minuly leta a s nama to opět rozjel na plné pecky, no jak za mlada 

A natočili jsme I.CD,  Zlatou edici  :-)

Září 2011:

Toto seskupení nám vydrželo až do konce září , kdy jsme pořešili další  personální změny. Po vzájemné dohodě jsme se rozloučili s Peťo Fanošem Čotkem, čímž mu za veškerou dlouholetou spolupráci všeci děkujeme.

Nám se podačilo sehnat nového kytaristu, poloprofesionálního hráče Jardu Jeffa Nováka z kapely "Venefica", který se svyho ukolu zodpovědně zhostil,a kapela "mirně"  přitvrdila.

Takhle zatím fungujeme dál......

Rok 2012:

...Jarda je je docela na roztrhání a sem tam nemuže být v jeden čas na dvou mistech a tak jen pro informaci - podařilo se nám zajistit velmi plnohodný kytarový záskok ve vynikajicim člověku jménem Jirka Dubanský, podobnost s Dubanksym od Quercusu čistě náhodná :-) ano ale o jednu generaci niže...tim pádem není vaše muzika ničím ošizená.

A je tu další změna v našich řadách.

V říjnu 2012 nás na vlastni žádost opustil zvukový technik Planda Mira Plánička a my jsme se museli poohlédnout po náhradě.

Rok 2013:

Tento rok jsme začali s novým zvukem od Kamila Rozsypala       a       

vydali jsme II.CD

Během roku jsme opět odehráli mnoho krásných akcí a rok jsme ukončili beze změn v sestavě  :-)

Rok 2014:

začátkem a v polovině tohoto roku oslávili krásných 50 let náš bývalý bubeník Luba Reca a starý harcovník kytarista Milan Dědek. Tímto jim všeci přejeme hodně štěstí a zdraví do dalších ....x let   :-)

                                                   

Jinak tento rok proběhl plodně na akce a beze změn v sestavě.  Produkci jsme ukončili koncem září a do začátku listopadu jsme každý po svém doháněli své domácí aktivity, hlavně pracovní, zmeškané přes sezónu.

A přece jenom:  o čem bychom psali dál, kdyby nebyly neustále nějaké změny a tak opět u nás koncem roku proběhla výměna mezi sólovými kytaristy.  Jeff se už více roztrhat nedokázal a z důvodu vlastních projektů musel svoje angažmá s námi ukončit, čímž mu také děkujeme za perfektní spolupráci .

 Opět jsme ale nehledali dlouho, Dědek přivedl šikovného kytaristu z blízkého okolí, Jaryna Menšika .

Listopad a prosinec jsme strávili ve zkušebně a první křest Jardy ohněm nám přinesly začátkem roku plesy v okolí.

Rok 2015 :

Plesová sezóna v plném proudu, Vatra Třebčín první venek a pak další super akce v okolí a beze změn až do září.

Září 2015 :

Po 13 letech, cirka po 30 letech aktivního muzicírování celkem a v krásných 50 letech, nás opouští Radek Šnycko,basák a zpěvák  a tentokrát natrvalo. Tímto mu veřejně děkujeme také za dobrou spolupráci a přejeme hodně zdaru i bez hudby …….

 

Nicméně, dali jsme hlavy dohromady, rozhodili sítě a po měsíci se nám přihlásil šikovný baskytarista, i když z daleka, Jirka Hřébek Hřib, a aby toho nebylo málo, posílili jsme naše řady sólovým zpěvákem,  už dobře zajetym ( Miloš Fukin Foukal )  -  a tak jsme opět komplet.

Leden 2016 :  

Neradovali jsme se dlouho, po dvou vystoupeních se s námi Jirka Hřébek v lednu rozloučil,děkujeme mu tímto za start něčeho nového a přejeme mu hodně štěstí jinde.

 

V únoru k nám nastoupil na basu Tomáš Šťastný z Olomouce a my se připravujeme na sezónu.

 

Srpen 2016 :

Sezóna pomalu vrcholí a u nás nastaly opět personální změny, Vláška za bicíma vystřídal mladý temperamentní Jirka Palička z Budětska, a tak dohráváme v nové sestavě.

   Vláškovi děkujeme za spolupráci a přejeme hodně úspěchů při dalších aktivitách, nejen hudebních.

 

Říjen 2016 :

   Nastává podzimek, zavíráme se do zkušebny a chvíle času na obnovu repertoáru.

   Ne na dlouho, Olomoučák Tomáš, z důvodu změny bydliště, nás opustil a my jsme zase na začátku,  po kolikáté už?

   Je to konec? ………………..Není

   Pomocnou ruku nám podává výborný baskytarista a člověk, Tomáš Fyfty Fiala , takže se opět připravujeme na další sezonu v plné zbroji.

Únor 2017 :

Otestovali jsme se na prvních akcích, s dobrým koncem, a pomalu rozjíždíme sezonu

Duben 2017 :

Se vrátil Radek Šnycko, vystřidal Fukina ve zpěvu a chystáme se na první venek-Vatra Třebčín.

Září 2017 :

A je tu konec letní sezony, aspoň pro nás.

Prvním víkendem v září jsme se rozloučili s hraním venku pod širým nebem a teď až na pár malých akcí se zašijem do zkušebny.

Nebyli bysme to my, kdyby u nás opět neproběhly nějaké personální změny a to zase na postu bubeníka.

Mladý Jiřik Palda se s námi koncem sezóny z důvody nástupu do školy rozloučil a my mu tímto  děkujeme za oživení kapely,

 a přejeme mu, aby to dopracoval zdárně až k matuře.

Na jeho místo nastoupil další mladík, Tonda  z Drahanovic. Odzkoušeli jsme se v Hněvotíně na pivních slavnostech, a myslím si že ze ctí.

Do konce roku jsme ještě stihli 3 večírky a tím jsme hudební rok 2017 uzavřeli.

 

 

Rok 2018

Leden :

Nový rok jsme přivítali každý po svém, a abychom nezakrněli tak jsme z kraje roku odehráli hasičský ples v Kostelci na
Hané, školní ples v Lutíně a Masopustní veselici v Senici na Hané.

Nyní se připravujeme na letní sezonu. Beze změn v obsazení.

 

Červen  :

Během probíhající letní sezony se zatím nic vážného nestalo, nikoho jsme nevyměnili, akorát nám roky letí, náš klávesák Jirka Čuřa dovršil krásného

věku 50-ti let, tímto mu všeci od srdce blahopřejem a přejeme hlavně zdraví, a to nejen jemu.

Září :


a je tu opět konec naši umělecké sezony, i když nám počasí moc nepřálo, na předposledí akci  jsme dohrávali za deště a na poslední jsme si nevrzli k vůli počasí vůbec, tak i přes to nám to vítr z plachet nevzalo a po menší pauze opět pracujeme ve zkušebně.

   

 

 

 

A stále ................................


 


 

 

 

 

Jedeme dál